A kérdezés művészete
Van az a helyzet, amikor azt érzed elvesztél és nem tudod mi legyen a következő kérdés!
Van az a helyzet, amikor már nem látod a fától az erdőt és nem jut eszedbe milyen információ lenne még hasznos!
Van az a helyzet, amikor be vagy parázva, hogy vajon minden szükséges információt összegyűjtöttél, minden kérdést feltettél-e!
Van az a helyzet, amikor nem tudod, hogy vajon mikor válik teljessé a munkád!
#1
Egy kérdést érdemes többféle módon feltenni. Mivel a válaszadóink is különböző módon gondolkodnak, van akinek az egyik szóhasználat ér célt, van akinek a másik.
#2
Fontos megközelítés, hogy lesz, aki a probléma feltárásakor célról fog beszélni és lesz, aki a cél feltárásakor még mindig a problémákat sorolja. Ez rendre előfordul, ez egy adottság.
Ezért is nagy a szerepünk, hogy irányítsuk, megkönnyítsük, facilitáljuk az információk feltárását.
#3
Játszhatunk azzal is, hogy a beszélgetés több pontján visszatérünk egy korábbi kérdéshez. A folyamatos feltárás során már a beszélgetőtársunk közelebb kerülhet a kiinduló kérdésünk válaszaihoz.
Ha fejlesztenéd a kérdezéstechnikád, ha keresed a jó kérdéseket, lehetőséged van hozzájutni 70 hasznos kérdéshez, ami számodra legalább 70 értékes választ jelent a munkád során.
A következő form kitöltésével azonnal meg is kapod az összeállított kérdések dokumentációját.
2023. június 1-jén megjelent az üzleti elemzőknek szóló könyvem A jól hangolt business analyst címmel.
A könyv egy hiánypótló szakirodalom a hazai üzleti elemzők számára, amellyel célom, hogy a szakma megismerje és a mindennapi műkédésébe beillessze az üzleti elemzés gondolkodásmódot.