A Magyar Posta digitális transzformációja

2025 első BArkácsműhelyének témája a Magyar Posta és az AI kapcsolata volt, különösen a folyamatmenedzsment és az adatelemzés területén. Előadóink Tóth Zoltán Márton és Krizsó Gergely voltak, akik betekintést engedtek a Magyar Posta modernizációs törekvéseibe.

Az Insprl 2025-ös céljai között szerepelt, hogy az Insprl közösségbe tartozó BA-kat és BA tevékenységet végző egyéb szakembereket közelebb hozzuk az AI-hoz. A cél az, hogy ne maradjunk le és a munkánk során mi is hasznosítsuk az új technológia adta lehetőségeket.

Ezt az AI kampányunkat el is neveztük AI4BA-nak. Az AI4BA kampány keretén belül valósulnak meg a 2025-ös BArkácsműhelyek is, amik egy-egy téma mentén a meghívott szakemberek segítségével megmutatják hogyan és mikre lehet használni az mesterséges intelligenciát.

A Magyar Posta digitális transzformációja: Hatékonyabb folyamatmenedzsment AI algoritmusokkal.

2025 első Barkácsműhelyének témája a Magyar Posta és az AI kapcsolata volt. Előadóink Krizsó Gergely  és Tóth Zoltán Márton voltak, akik betekintést engedtek a Magyar Posta modernizációs törekvéseibe egészen konkrétan abba, hogyan használja a Magyar Posta az AI-t, kiemelten a folyamatmenedzsment és az adatkezelés területén.

Előadók

  • Tóth Zoltán Márton: folyamatmenedzser, a Lean, Six Sigma és értékáram térképezés (VSM) módszereivel optimalizálja a postai működést, és generatív AI segítségével forradalmasítja az értékfolyam elemzést.
  • Krizsó Gergely: adattudós, AI versenyprogramozóként és rendszertervezőként dolgozik. Részt vett a Magyar Posta mesterséges intelligencia stratégiájának kidolgozásában.

Az előadás főbb témái

  • A Magyar Posta modernizációja – hogyan lehet az adatelemzést és AI-t a postai folyamatok hatékonyabbá tételére használni.
  • AI alkalmazása a folyamatoptimalizálásban – az adatalapú döntéshozatal szerepe és a VSM lehetőségei. 
  • Fejlesztői és felhasználói szemszög – hogyan kapcsolódik az AI a vállalati működéshez. 
  • Gyakorlati példák és vizualizációk – hogyan lehet AI segítségével az üzleti folyamatokat hatékonyabbá tenni.

Nézd meg a BArkácsműhelyről készült videót

Ha érdekel a téma nézd meg a BArkácsműhelyről készült videót, ami elérhető az Insprl Youtube csatornán további szakmai tartalmakkal együtt.

 

Szívesen vesszük hozzászólásaitokat a témában az Insprl felületein. Ha megosztanád saját tapasztalatidat vagy kérdeznél az előadással vagy egyéb témával kapcsolatban, szívesen látunk a zárt BA TALK facebook csoportunkban!

Mennyire volt értékes, hasznos számodra ez a tartalom?

Mivel hasznosnak, értékesnek találtad...

Oszd meg bátran másokkal is! 🙂

Sajnálom, hogy ez a tartalom most nem nyerte el a tetszésed...

Köszönöm a visszajelzésed, a szavazatod rögzítettük!

Kérlek segítsd a munkámat, és pár mondatban írd meg mit hiányoltál vagy hogyan lenne számodra hasznosabb ez a tartalom?

A fejlődésedhez a következő tréningekkel tudlak hozzásegíteni:

Gintl-Reszegi Mária

2025. március 10.

Szia. Marcsi vagyok. Üzleti elemzés gondolkodás megerősítésével foglalkozom tréningek, mentoringok, tanácsadás és közösségi tevékenységek keretében. Ezt a blogot én írtam neked.

korábbi írások

A Jövő Üzleti Elemzője: 5 Kulcskérdés, amely Segít Felkészülni a jövőre

A Jövő Üzleti Elemzője: 5 Kulcskérdés, amely Segít Felkészülni a jövőre

A jövő üzleti elemzője számára kulcsfontosságú az alkalmazkodóképesség és az aktív önfejlesztés: a technológiai fejlődés és a munkaerőpiac változásai új készségek elsajátítását teszik szükségessé. A szakmai siker érdekében érdemes tudatosan tervezni, stratégiai gondolkodással dolgozni, értéket teremteni, valamint építeni a szakmai kapcsolatokat és az adatelemző képességeket. Az önreflexió és a célorientált fejlődés elengedhetetlen ahhoz, hogy 2025-ben is versenyképesek maradjunk.

A jelen feltárásának jó kérdései

A jelen feltárásának jó kérdései

A problémák és helyzetek alapos feltárása kulcsfontosságú egy változás vagy projekt sikeréhez. Ez segít megismerni a kiindulási állapotot, értékelni a változás előnyeit és azonosítani a hiányosságokat (GAP-eket). Ehhez különböző kérdéstípusokra van szükség, például általános, „miért”, „hogyan”, „mi történik, ha…?”, valamint időbeli és érintettekre vonatkozó kérdésekre. A kérdések kombinációja biztosítja a teljes kép megértését, ami segíthet az ellenálló témagazdák meggyőzésében is.

BA VOICE Podcast – Vajon létezik-e agilis üzleti elemző?

BA VOICE Podcast – Vajon létezik-e agilis üzleti elemző?

2025-ben felfrissítve és új lendülettel visszatér a BA VOICE Podcast sorozat. Az első adásban Kelemen Szabolccsal beszélgettünk agilitásról, BA eszközökről, feladatokról az agilis, vagy waterfall projektek esetében. De vajon létezik-e egyáltalán agilis üzleti elemző?

címkék

ez megvan már neked?

Business Analyst Körkép 2024

Business Analyst Körkép 2024

2024-ben ismét megkérdeztük az üzleti elemzőket a business analyst lét helyzetéről, kihívásairól és céljairól, az eredményekből pedig megszületett a Business Analyst Körkép 2024. A részletes infografikából megtudhatod, hogyan látják magukat és a szakmát az üzleti elemzők és más projektszereplők.

BA KARAKTER #6 – BA DAY 2024

BA KARAKTER #6 – BA DAY 2024

A BA magazin hatodik száma 2024. november 11-re, a magyar BA DAY napjára jött létre. Ebben a számban többek között olyan kérdésekkel foglalkozunk, hogy miért fontos az elvárás menedzsment, hogyan illeszkedik az üzleti elemzők munkája a Scrum keretrendszerbe és hogy mi a hasonlóság egy BArbeque és a BA munka között.

BA KARAKTER #5 – Transzformáció

BA KARAKTER #5 – Transzformáció

Egy magazin, amelyben arra kaphatunk választ, hogy
• „Miért olyan nehéz transzformációs programot futtatni”.
Szabó Gabriella összegyűjtötte tapasztalatait és best-practice-eit, annak érdekében, hogy ezeket a „mammut” méretű projekteket hatékonyabbá tehessük.

itt követhetsz

Ba Talk - Üzleti elemzés nem csak üzleti elemzőknek

Mária Gintl-Reszegi PMI-PBA

Üzleti elemzés tréner / Mentor / Professional Business Analyst / Insprl alapítója

osztani ér